• Mart 16, 2021

  Geleneksel, alıştığımız, ıslak brownie lezzeti, sürekli genişleyen vegan tatlı tarifleri koleksiyonunda bir yeri edindi! Aşırı tatlı olmayan, zengin bu klasik ev yapımı brownie; süt ve yumurta içermediğinden veganlar için harika bir alternatiftir. Üstelik, sağlıklı ve kesinlikle lezzetli! Yapması da kolaydır. Böylece, çat kapı gelen misafirleriniz ya da bir davet sofrası için sadece 45 dakika içinde hazırlanabilir.

  Vegan Zeytinyağlı Brownie
 • Mart 10, 2021

  Misafirleriniz geldiğinde, mutfağa girip dakikalar içinde hazırlayabileceğiniz bu pratik zeytinyağlı kek tarifi, üzerini ve altını kaplayan şekerleri ile üzeri hafif kıtır dokusu ile de oldukça lezzetlidir. Fırında pişerken limon ve vanilyanın mutfağı saran kokusu, zeytinyağın zengin lezzeti ve kekin yumuşacık dokusu ile çay saatlerinizin yeni favorisi olacak!

   

  Hazırlaması kolay, az malzemeli, yumuşacık, nemli bir kek tarifi arıyorsanız, bu zeytinyağlı kek tarifine bir şans vermenizi öneririz…

  zeytinyağlı kek, zeytinyağlı kek tarifi,
 • Mart 08, 2021

  Şampuan ve saç kremi gibi ürünlerin içerdiği kimyasallar, fön ve ısıl işlemler, boyama sırasında saçlar oldukça yıpranır. İster kırık saç uçlarınız, ister zayıf ve kuru saç telleriniz, kepek probleminiz ya da sadece karışmış saçlarınız olsun, hemen hemen tüm problemlerin muhtemel sorumlusu nem eksikliğidir. Ve natürel sızma zeytinyağı, bilinen en iyi doğal nemlendiricilerden biridir.

  Zeytinyağı, en iyi doğal yağlardan biridir. Zeytin ağaçları genel olarak Akdeniz’de yetiştirilse de, meyvelerinden elde edilen yağ tüm dünyada kullanılır. Yemek pişirmek için sağlıklı bir yağ olarak bilinen zeytinyağı, cilt ve saç bakımı için de iyi bir yardımcınız olabilir.

  zeytinyağı ile saç bakımı, zeytinyağı maskesi,
 • Şubat 24, 2021

  Uzmanlar karbonhidrat, hindistan cevizi yağı da tereyağı tüketimi konusunda fikir ayrılıkları yaşayabilir. Ancak zeytinyağı, yeşil yapraklı sebzeler gibidir; hemen herkes sağlıklı olduğu konusunda hemfikir.

   

  Zeytinyağı Sağlıklı Mıdır?

  Zeytinyağı, en sağlıklı yağlardan biri olarak kabul edilir. Kalp sağlığını olumsuz etkileyen kötü kolesterol seviyelerini düşüren yüksek miktarda tekli doymamış yağ içeriğine sahiptir.

  Zeytinyağı, sağlıklı kabul edilse de, tüm zeytinyağların eşit üretilmediği unutulmamalıdır. En kaliteli ürünü bulma konusunda bilmeniz gereken şeyler düşündüğünüzden daha fazla olabilir. İyi bir başlangıç yapmak için, genellikle zeytinyağı şişelerinin üzerinde yer alan “sızma” kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

  kaliteli zeytin yağı
 • Şubat 18, 2021

  Hayvansal yağlar ve tohum yağları hakkındaki farklı görüşler, bunların beslenme düzeninde yer alması gereken yağlar olup olmadıkları hakkında tartışmalar yaşanmasına neden oluyor.

  Bununla birlikte pek çok insan natürel sızma zeytinyağının son derece sağlıklı olduğu konusunda hemfikir.

  Akdeniz diyetinin bir parçası olan bu geleneksel yağ, dünyanın en sağlıklı insanlarının bazıları açısından temel besin maddesi olmuştur.

  Araştırmalar, zeytinyağının içerisindeki yağ asitlerinin ve antioksidanların, kalp hastalıkları riskinin azalması da dahil olmak üzere sağlık üzerinde bazı güçlü faydalar sağlayabileceğini göstermektedir.

  Natürel Sızma Zeytin Yağı