• Ağustos 17, 2021

  Evinizin mis gibi ekmek kokularının saracağı ve mahallenizdeki fırından daha güzel ekmekler yapmaya hazır olun. Kendi evinizde ve kendi ellerinizle yapacağınız bu ekmek tarifine bayılacaksınız! Çıtır çıtır, mis kokulu ekmek tarifinde ihtiyacınız olan malzemelere bir göz atalım.

  Bi’Zeytinli Ekmek Tarifi
 • Ağustos 17, 2021

  Türkiye’de hemen hemen her yörede sevilen enginar doğal bir antioksidan kaynağıdır. Karaciğer dostu olan ve yüksek seviyede vitamin içeren enginar, düşük kalori oranıyla da sağlığımıza birçok faydası vardır. Bu özellikleri sayesinde zeytinyağlı tariflerin başını çeken baklalı enginar tarifi, eşsiz tadı ve ağızda eriyen dokusu sayesinde davet sofralarınızın vazgeçilmezi olacak. Malzemeleriniz hazırsa tarifimize başlayabiliriz.

  Zeytinyağlı baklalı enginar tarifi
 • Ağustos 10, 2021

  Pilavın bu versiyonuna bayılacaksınız! Davet sofralarınıza çok yakışacak bu tarif, hem pratik hem de çok lezzetli.

  Zeytinyağlı patlıcanlı pilav
 • Ağustos 06, 2021

  Düşük kalorili ve çeşit çeşit yemeği yapılan kabak, mücver, kabak çorbası, kabak salatası ve yemeği olarak iştah açan sofralarda yerini alır.

   

  Kabak besin değeri yüksek, kalorisi düşük bir sebze olduğu için sık sık tüketilmelidir. Diyet lifleri bakımından zengin olan kabak, zayıflamak isteyenleri uzun süre tok tutar. Birçok faydası olan kabağın bu versiyonuna bayılacaksınız.

  Bi’Zeytinli Kabak Sıyırması Tarifi
 • Temmuz 28, 2021

  Gün menülerinin vazgeçilmez lezzeti ile karşınızdayız. Doyurucu ve lezzetli olmasıyla gönülleri fetheden kısır, modası geçmeyen bir tariftir. Evdeki malzemelerle kısa sürede hazırlanan bu tarif, Türk Mutfağı’nın olmazsa olmazıdır.

  Bi’Zeytinli Vişneli Kısır