• Mayıs 23, 2021

  Bi’Zeytinli bamya, diğer birçok dünya mutfağında olduğu gibi Türk mutfağında da sevilen bir lezzettir. Zeytinyağlı olarak pişirilen diğer birçok sebze gibi, sadece birkaç basit malzeme ile bamyanın gerçek lezzetini öne çıkaran tabaklar hazırlanabilir.

   

  Zeytinyağlılar, Türk mutfağının vazgeçilmez kategorilerinden biridir. Genellikle domatesle pişirilir ve soğuk olarak servis edilir. Soğuk olarak servis edildiği için de özellikle yaz aylarının vazgeçilmezidir.

  Zeytinyağlı Bamya Tarifi
 • Nisan 30, 2021

  “Zeytinyağında güneşte kurutulmuş domates” anlamına gelen İtalyanca bir deyim olan “pomodori secchi sot’olio”, pratik bir kullanım için, domateslerin güneşte kurutulduktan sonra zeytinyağı ile birleştiği klasik bir lezzettir. Sulu domatesler, ceviz ve zeytinyağı ile bu tarif genellikle meze, makarnalar, pizzalar, salatalar ve çıtır ekmeklerin üzerinde dip olarak kullanılmaktadır. Bu çok yönlü tarif, elinizin altında bulunmak için harikadır ve misafir sofralarınızı aydınlatmak için de kullanılabilir.

  Bi’Zeytinyağlı Cevizli Kuru Domates Sos Tarifi
 • Nisan 28, 2021

  İftar yemeklerine ve misafir sofralarınıza çok yakışacak bir yardımcı yemek tarifiyle daha karşınızdayız! Hem sunumu hem de lezzeti ile özellikle yaz sofralarına çok yakışacak bu zeytinyağlı brokoli salatası; kırmızı ve yeşilin renkli ve lezzetli bir kombinasyonudur.

  Kırmızı Biberli Bi’Zeytinyağlı Brokoli Salatası Tarifi
 • Nisan 28, 2021

  Sarma denildiğinde, kesinlikle favorilerden biri; zeytinyağlı vişneli yaprak sarma!

   

  Onu anlatmak için süslü cümlelere gerek yok, kendisi tüm ihtişamıyla benzersiz bir İstanbul lezzeti. Vişne, kuş üzümü, çam fıstığı, pirinç, soğan, taze otlar, baharatların buluşması, lezzetli iç harcı, asma yaprakları ve zeytinyağlı ile buluşuyor ve ardından vişne ile süsleniyor. Muhteşem! Bu fikri ilk kim bulduysa gerçekten teşekkür etmeli…

  Vişneli ve Bi’Zeytinyağlı Yaprak Sarma Tarifi
 • Nisan 28, 2021

  Et yemek istemediğiniz ama doyurucu ve lezzetli bir şeyler hazırlamak istediğiniz akşamlar için harika bir tarifimiz var; tatlı patates kumpir!

  Kumpir, her besin grubunu tek bir tabakta birleştirmek için ideal bir stratejidir. Ayrıca, farklı görüntüsü ile çocukların ilgisini çekmek için de harika bir seçim olabilir. Bu tarif ise, doyurucu bir vejetaryen yemeği olarak sofradaki herkesi memnun edecek etsiz bir yemektir.

  Bi’Zeytinyağlı Tatlı Patates Kumpir