Bi'Zeytin Hindistan Cevizi Sabunu
Bi'Zeytin Hindistan Cevizi Sabunu
Bi'Zeytin Hindistan Cevizi Sabunu
Bi'Zeytin Hindistan Cevizi Sabunu

Hindistan cevizinin cilt için pek çok faydası bulunmaktadır. Hindistan Cevizi cildi nemlendirir, cildi temizler ve ölü hücrelerden arındırır. Çok sayıda mineral ve besin içeren Hindistan cevizinin saç üzerinde de nemlendirici etkisi oldukça yüksektir.

 

Bi’Zeytin sabunları tamamen el işçiliği ve bin yılların sabun bilgi ve tecrübeleri ile oluşturulmuş reçetelere bağlı kalınarak geleneksel yöntemlerle üretilmiştir. Ürünlerimiz doğadan elde edilen malzemelerle, zeytinyağı, tıbbi esansiyel yağlar ve saf su baz alınarak soğuk döküm yöntemi ile üretilmektedir. Ürünlerimizin tüm süreçlerinde el emeği kullanılması ve tek tek kesilmesinden dolayı hiçbir sabun bir diğerinin aynısı olmamaktadır. Sabunlarımızın içinde barındırdığı nem, ürünün yaşam süresini kendiliğinden kaybetmesine ve sabunların şekilleri bir süre sonra değişmesine sebep olmaktadır.

 

Sabunlarımızın %72 oranında zeytinyağı barındırmasının yanı sıra hem cildinize uyum sağlar hem de diğer yağlardan elde edilen sabunların aksine daha fazla arındırır. El yapımı doğal zeytinyağı sabunlarımızı bu kadar özel kılan şey de yapısında barındırdığı arındırma gücüdür.


Soğuk Döküm Sabun:
Soğuk Döküm Sabun, yalnızca zeytinyağı ve buna ek olarak farklı bitkisel esansiyel yağların karıştırılarak, belirli bir reçete uyarınca hazırlanmış alkali solüsyonun, yağa eklenirken karıştırılması ile üretilen sabun türüne verilen isimdir. İçeriği çok hassas olarak belirlenerek, cilde zarar vermeyecek şekilde üretimi yapılmaktadır.