• Kasım 29, 2022

  Kış sebzelerinin en lezzetlisi ve Bi’Zeytin Natürel Sızma Zeytinyağının benzersiz aromasına en çok yakışan sebzesi pırasa, bağışıklık sistemi için oldukça önemli olmakla birlikte iyi bir diyet lifi olarak da tüketilmektedir. Zeytinyağlı Pırasa yemeği ise, kış sofralarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmakta. Haydi gelin, zeytinyağı ve pırasanın bu ahenkli buluşmasının detaylarına geçelim.

  Zeytinyağlı Pırasa Tarifi
 • Kasım 03, 2022

  Nohut ve tahinin ahenkli buluşması ile ortaya çıkan nefis bir meze… Baharatlar ve limon ile taçlandırılan Humus, bitki esaslı bir protein kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem salata hem dip sos hem de meze olarak servis edilebilen ve Orta Doğu’dan kopup sofralarınızın vazgeçilmez lezzeti haline gelen Humus’un tarif detaylarına geçelim.

  Bi’Zeytin ile Humus Tarifi
 • Ekim 27, 2022

  Sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli akşamların vazgeçilmez lezzetlerinden olan Fava, özellikle Ege ve Yunan mutfağıyla özdeşleşen ve kuru bakla ile hazırlanan bir mezedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesini ve böbreklerin sağlıklı çalışmasını sağlayan bakla ile hazırlanan bu lezzetli mezenin tarif detaylarına geçelim.

  Bi’Zeytin ile Fava Tarifi
 • Mayıs 23, 2022

  Günümüzde kirpik bakımı için birçok ürün bulunmaktadır. Ancak bunların çoğu içerisinde kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı kirpiklerimize bakım yaptığımızı zannederken aslında kirpiklerimizi yıpratıyor. Dışarıda satılan her ürünü deneyip memnun kalmadıysanız evde yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemleri ile kirpiklerinizin uzamasını ve dolgun olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri ise zeytinyağı.

  Kirpik Bakımında Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?
 • Mayıs 16, 2022

  Her mevsim tüketilmesi gereken mucizevi besin zeytinyağı yazın hafif yemekler tüketildiği için daha sık sofralarımızda yer almaya başladı. Son yıllarda kronik hastalıklar ve kanser dâhil pek çok hastalıkta diyete zeytinyağının önemi vurgulanıyor. Zeytinyağının antioksidan, antienflamatuvar, antiatherojenik, anti-ülser, antikanserojen, antimikrobiyal, antidiyabetik, sinir sistemini koruyucu, deriyi koruyucu ve yaşlanmaya karşı etkileri bulunuyor.

  Zeytinyağının Mucizeleri