Bi'Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabun
Bi'Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabun
Bi'Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabun
Bi'Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabun
Bi'Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabun
Bi'Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabun

Kuru Lavanta dallarıyla süslenen Bi’Zeytin Lavantalı Kabak Lifli Sabunu, anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-septik ve anti-aging özelliklere sahip değerli bir sabundur. Özellikle içeriğinde köpürtücü (SLS vb.), kimyasal renklendirici, güçlü koruyucu (paraben), parfüm (esans), alüminyum oksit ve etilendiamin tetraasetik asit (EDTA) barındırmayan tamamen doğal yöntemlerle yapılmış bir Lavantalı Kabak Lifli Sabunu, cilt için oldukça etkilidir. Lavanta, ciltte akne gibi sorunları giderir, saçlarda kepeklenmeyi önler, saçlara canlılık verir ve cildin yağ dengesini korur. Kabak lifi ise selülit tedavisinde etkilidir.

 

Bi’Zeytin sabunları tamamen el işçiliği ve bin yılların sabun bilgi ve tecrübeleri ile oluşturulmuş reçetelere bağlı kalınarak geleneksel yöntemlerle üretilmiştir. Ürünlerimiz doğadan elde edilen malzemelerle, zeytinyağı, tıbbi esansiyel yağlar ve saf su baz alınarak soğuk döküm yöntemi ile üretilmektedir. Ürünlerimizin tüm süreçlerinde el emeği kullanılması ve tek tek kesilmesinden dolayı hiçbir sabun bir diğerinin aynısı olmamaktadır. Sabunlarımızın içinde barındırdığı nem, ürünün yaşam süresini kendiliğinden kaybetmesine ve sabunların şekilleri bir süre sonra değişmesine sebep olmaktadır.

 

Sabunlarımızın %72 oranında zeytinyağı barındırmasının yanı sıra hem cildinize uyum sağlar hem de diğer yağlardan elde edilen sabunların aksine daha fazla arındırır. El yapımı doğal zeytinyağı sabunlarımızı bu kadar özel kılan şey de yapısında barındırdığı arındırma gücüdür.


Soğuk Döküm Sabun: Soğuk Döküm Sabun, yalnızca zeytinyağı ve buna ek olarak farklı bitkisel esansiyel yağların karıştırılarak, belirli bir reçete uyarınca hazırlanmış alkali solüsyonun, yağa eklenirken karıştırılması ile üretilen sabun türüne verilen isimdir. İçeriği çok hassas olarak belirlenerek, cilde zarar vermeyecek şekilde üretimi yapılmaktadır.